Sepetiniz

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır

Kiralama Sözleşmesi

1- İş bu sözleşmede ürün, kiralanan eşyayı; Kiraya Veren, ürünü kiraya veren tarafı; Kiracı, ürünü kiralayan tarafı temsil eder. Aşağıdaki hükümler Siz yani (“Kiracı”) ve İG GİYİM AKSESUAR İNŞAAT TİCARET VE PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ (“Kiraya Veren”)  arasında, Cinnah Caddesi 35/22 - Çankaya / Ankara adresindeki showroom’dan alacağınız kiralama hizmetinin tabi olacağı şartları ve hükümleri düzenlemektedir. Kiraya Veren, kiralanan her Ürün için işbu Ürün Kiralama Sözleşmesini yazılı veya sözlü olarak kabul etmiş sayılır.

2- Kiracı, kiralanan ürünü kısmen veya tamamen üçüncü kişilere kiralayamaz, alt kiraya veremez; devir ve temlik edemez. Kiralanan ürünün iyi ve kullanılmaya elverişli halde teslim edildiği asıldır.

3- Kiracı, iş bu sözleşme ile Showroom’umuzdan sipariş verdiği ürünü sipariş bildiriminde belirtmiş olduğu Talep Edilen Teslim Tarihinden itibaren 4 GÜN ELİNDE TUTMA HAKKINA SAHİPTİR. Bu sürenin sonunda ürünü Kiraya Veren'e teslim edeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. 

4- Kiraya Veren ürünün, hasarsız ve temiz olarak Kiracı'ya teslim edileceğini kabul ve taahhüt etmektedir. 

5- Kiracı ürünü kullanıp Kiraya Veren’e geri gönderdiği zaman, Kiraya Veren tarafından tespit edilecek zararları, karşılamak durumundadır. 

6- Ürünün kiralama bedelinin tamamı, TALEP EDİLEN TESLİM TARİHİnde değil, ürünün siparişinin kesinleşmesi ile birlikte sipariş esnasında tahsil edilir.

7- Kiracı ürünün kendisine teslimi ile ürün ile ilgili her türlü hasar ve ziyandan sorumlu olduğunu, ürünün en iyi şekilde kullanılması ve korunması için gerekli tedbirleri alacağını taahhüt eder. 

8- Kiracı kiralanan ürüne sadece boyunu kısaltmak ve ufak beden tadilatları amacıyla, Kiraya Veren’in bilgisi ve kabulü ile anlaşmalı terzi aracılığıyla teyel dikiş yapma hakkına sahiptir. (Teyel dikiş ürünün kesilmeden aralıklı dikilmesine denir)Terzi ücreti kiralayan müşteriye ait olacaktır. Bunun dışında kiralanan ürüne yapılan tadilat Kiraya Veren tarafından kabul edilmeyecektir. Ürünün ücreti bu durum dâhilinde kiralayan müşteriye ödetilecektir. 

9- Kiracı tarafından iade edilen ürünün, Kiraya Veren tarafından Kiracı'ya gönderilmiş olan üründen farklı olduğunun Kiraya Veren’ in çalışanları tarafından anlaşılması halinde, ya da ürünün hiç teslim edilmemesi halinde Kiraya Veren orijinal ürünün kendisi tarafından belirlenecek bedelini Kiracı’dan tahsil etmeye yetkili olacaktır. 

10- Kiracı ödeme yaptıktan sonra kiraladığı üründen vazgeçmesi durumunda para iadesi talep etme hakkına sahip değildir. Ödediği tutar kadar 6 ay içinde başka bir ürün kiralama hakkına sahiptir. 

11- İşbu Sözleşmeden kaynaklanacak uyuşmazlıklarda Ankara (Merkez) Mahkeme ve İcra Daireleri yetkili mahkeme olarak kabul edilecektir.